Programi Dječjeg vrtića "Kadujica"

U Dječjem vrtiću „Kadujica“ provode se:

• redoviti jaslički 10-satni cjelodnevni program (za djecu od navršene jedne do tri godine života),
  • redoviti vrtićki 10-satni cjelodnevni program
  • dva poludnevna 6-satna vrtićka programa.

Vrtićke skupine su dobno mješovite (djeca od tri godine do polaska u školu),  što potiče razvoj socijalne interakcije i suradničko učenje djece različite dobi.

Odgojno obrazovni rad temeljimo na suvremenim znanstvenim spoznajama o načinima učenja djece predškolske dobi koje posebnu važnost daju aktivnosti djeteta i njegovoj interakciji s okolinom. Primjenjujući suvremene znanstvene spoznaje i humanistički pristup nastojimo osigurati optimalne odgojne i obrazovne uvjete življenja djece u vrtiću – poticajno materijalno okruženje koje će djetetu omogućiti stjecanje različitih iskustava i konstruiranje znanja – okruženje visokog obrazovnog potencijala koje odgovara aktivnoj prirodi učenja djeteta, a sve u cilju podizanja standarda življenja djece u dječjem vrtiću, zadovoljavanja djetetovih individualnih potreba kao i potreba roditelja.