O dječjem vrtiću

Dječji vrtić "Kadujica" u Okrugu Gornjem je počeo s radom 4. siječnja 2021. godine na radost djece i njihovih roditelja. Na prostoru stare Osnovne škole izgrađen je moderan objekt površine 712 kvadrata i pripadajuće dvorište od 1300 kvadrata u kojem je uređena zelena površina na kojoj je planirano posaditi stabla, opremiti prostor dječjim igralima, klupicama, ograditi prostore u kojima će djeca moći posaditi biljke i brinuti se o njima. Dječji vrtić ima svoje parkiralište i garažu. Unutar kompleksa su tri otvorena igrališta na koja djeca izlaze iz svojih odgojnih skupina. Ubrzo se očekuje privođenje kraju opremanja sva tri igrališta igralima koji će za podlogu imati riječne oblutke. Na vrhu objekta je terasa koja je projektirana za veliko otvoreno dječje igralište. Trenutno Dječji vrtić "Kadujica" pohađa 78 djece.

Novi vrtić je izgrađen i opremljen prema važećim pedagoškim standardima. Organizirane su četiri odgojno-obrazovne skupine: cjelodnevni 10-satni vrtićki program, dva poludnevna jutarnja programa za djecu od navršene tri godine do polaska u školu i jedan jaslički program za djecu od jedne do tri godine života.

DJECE

82

ODGAJATELJA

8

SKUPINE

4

Ovisno o iskazanim potrebama roditelja na redovnom upisu za pedagošku 2021/22.godinu, programe ćemo nastojati prilagoditi potrebama roditelja. Osim izuzetnih materijalnih standarda objekta i vanjskih površina, cilj je u što skorijoj budućnosti osigurati i nad standard u pogledu zastupljenosti stručnog kadra, posebno stručnih suradnika. Osim  pedagoga koji je već u ustanovi, s vremenom je planirano i zapošljavanje ostalih stručnjaka u cilju ranog uočavanja i tretiranja teškoća kod djece te omogućavanje rane intervencije u okviru vrtića, što je izuzetna pomoć djeci i roditeljima.

Osnivanjem nove Ustanove Općina Okrug je znatno unaprijedila kvalitetu ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja, omogućila skrb najmlađe djece, istovremeno pokazujući socijalnu osjetljivost tako što je vrtić u potpunosti besplatan za roditelje.