ADVENT U NASEM VRTICU
29.12.2021.

Prosinac je mjesec veselja i   radosti djece. Ove godine smo ga obilježili   nizom poticajnih  i  kreativnih  aktivnosti  u kojima su djeca rado sudjelovala.

Počeli smo pripremama  za sv. Nikolu izradom čizmica, čitanjem  priča o sv. Nikoli i   razgovorima  o tome tko je sv. Nikola. Djeca su s  uzbuđenjem  došla u vrtić  6. prosinca, na blagdan sv. Nikole, očekujući slatkiše u svojoj čizmici. Veselili su se napunjenim  čizmicama i  pjevali pjesmice sv. Nikoli.

Uoči blagdana sv. Nikole u nas je vrtić stigla velika, prava jelka koju smo postavili  u  atriju vrtića. Trebalo ju je okititi  mnogim  kuglicama i  drugim ukrasima.  Djeca i  odgojiteljice  svih odgojnih  skupina danima su izrađivali nakit za  nasu jelku.  Isto tako su se izrađivale  i  figurice   za jaslice -  mali Isus, Josip, Marija,  sv. tri  kralja, ovčice ... Odgojiteljice  su se posebno potrudile  izrađujući ukrase za stubište vrtića i  vanjsku dekoraciju  objekta.  Ugođaju  božićnih blagdana pridonijela  je i  božićna glazba i   pjesme.

Uz jelku odgojiteljice  su napravile  ,,kamin"  u  kojem su crvene trepereće  svjećice dočaravale  vatricu.

Djeca i  odgojitelji  su obilježili   i  blagdan sv. Lucije prigodnim  sadržajima i aktivnostima.

Božićnom ugođaju doprinijeli  su  i   mirisi iz naše kuhinje gdje su se radile, djeci drage,  domaće  fritule  i  drugi kolači,

Tokom adventa djeca su učila pjevati  božićne pjesmice, igrokaze, recitacije, pripremajući       se za  božićnu  priredbu  za  roditelje.  Svaka vrtićka  skupina imala je priredbu  za  roditelje  - ,,Božićno čudo" su pripremila  djeca cjelodnevnog

vrtićkog  programa,  ,,Božićni akvarel"  djeca poludnevnog  programa  i  ,,Božićna bajka" djeca 6/10 satnog programa.  Predstave su se održale  u atriju vrtića poštujući  sve epidemiološke  mjere.

Obilježavanjem   božićnih blagdana u vrtiću  učimo djecu našoj] tradiciji  i  starim običajima  vezanim uz ovaj blagdan, unosimo toplinu,  radost i  veselje.