AKTIVNOSTI U SIJEČNJU
14.2.2024.

Nakon blagdanskog ozračja i vremena provedenog s obitelji, ponovo se okupljamo u sve većem broju. Nova godina - nove avanture.
Odlazak u Gradsko kazalište lutaka Split i vožnja autobusom svakako je avantura s kojom je lijepo započeti godinu. Tom prigodom smo gledali predstavu „Kaktus bajke“.
Udruga Sunce organizirala je dvije radionice za djecu predškolske dobi u našem vrtiću kroz mjesec siječanj. Djeca su tako imala priliku izrađivati kompostište u staklenci koje će nastaviti promatrati i bilježiti promjene koje će se događati. Druga radionica je bila kreativna, pa su djeca od otpada izrađivala igračke. Koristili su rolice toaletnog papira, papir u boji, škarice i ljepilo. Ovom radionicom želimo ukazati kako nije sve što bacimo smeće.

Osim prigodnih radionica djeca svakodnevno nastavljaju i brigu o našem kompostištu. Tim povodom smo od komunalnog poduzeća RUDEJ dobili hvale vrijednu donaciju. Svaka skupina dobila je svoga ORGANKA – spremnik za odlaganje bio otpada. Kada se napuni s korama voća djeca ga zajedno s odgojiteljima prazne u kompostište u vrtu.