AKTIVNOSTI U VELJAČI
6.3.2024.

S veljačom nam je stiglo vrijeme karnevala, vrijeme plesa, vrijeme šala, vrijeme kada možemo biti netko drugi. Vrijedne ruke djece, roditelja i odgojitelja učinile su da na jedan dan Leptirići postanu astronauti, Zvjezdice zubi i zubić vile, a naši predškolci, marljive Pčelice, postanu slova abecede. Karnevalskom povorkom kroz mjesto i prigodnim glazbeno – scenskim programom djeca su izmamila osmjeh svim prisutnima. Pokladni utorak proslavili smo maskenbalskom zabavom u našem vrtiću. Djeca svih vrtićkih skupina su uz pjesmu i ples zabavljala se u kostimima svojih omiljenih junaka i likova iz bajki.

Edukatorice udruge „Sunce“ nastavile su s provedbom radionica za predškolce u sklopu projekta „Mali koraci za održivo društvo – Putovanje prema ekološkoj svijesti“. Kroz tri radionice u veljači djeca su se bavila ponovnim iskorištavanjem materijala te učila na koji način otpadu dati drugu šansu.

Također, u veljači nam je u vrtiću gostovalo kazalište „Produkcija Z“ s predstavom „Tri mačke“. Priča je to o tri mačke koje nisu bile zadovoljne svojom bojom pa su se obojile valjajući se u brašnu i ugljenu. Poslije niza duhovitih obrata zaključile su da je svaka bila ljepša u staroj boji. Na kraju su zapjevale: budi uvijek to što jesi, bez obzira tko si, što si...