DOGAĐANJA U LISTOPADU....
7.11.2023.

U listopadu već tradiocionalno obilježavamo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Kroz različite istraživačko – spoznajne i stvaralačke aktivnosti u odgojnim skupinama djeca su imala mogućnost upoznati se sa procesom nastanka kruha, a u suradnji s kuhinjom i roditeljima mogli su i sami sudjelovati u izradi slastica koje su potom degustirali.

Djeca predškolske dobi iz skupina „Pčelice“ i „Leptirići“ su posjetom seoskom gospodarstvu Antoničin mlin u Žrnovnici imala priliku razgledati mlin i u potpunosti doživjeti proces nastanka kruha od zrna do pogače .

Početkom mjeseca u vrtiću nam je gostovalo kazalište „Produkcija Z“ s lutkarskim mjuziklom za djecu „Tko sam, što sam?“, a zatim smo i sami putovali u Split u posjet Gradskom kazalištu lutaka
Split gdje smo gledali predstavu „Pec Ivo“.