PROSINAC U „KADUJUICI“
22.1.2024.

Prosinac je mjesec divan i veseli mu se svak.

Poklone prosinac  dijeli, a sa svetim Nikolom

počinju dani veseli...

Prosinac ili „mjesec darivanja“, kako ga još znamo zvati, započeli smo s pripremama za dolazak sv. Nikole. Kroz razne stvaralačke, umjetničke, obrazovne i životno – praktične aktivnosti smo upoznali i saznali puno toga o sv. Nikoli.  Njegov simbol – čizmice krasile su naš vrtić.

U suradnji s roditeljima,  dočekale su ih slatke čizmice na prozoru njihovih skupina, a vrhunac događanja bio je dolazak sv. Nikole koji je kod djece izazvao radost i uzbuđenje.  Nakon predstave „Put oko svijeta“, u izvedbi „Produkcije Z“, sv. Nikola je darivao djecu slatkišima. U znak zahvale, djeca su mu otpjevala prigodne pjesme.

U pripremama za dolazak Božića djeca su sudjelovala u raznim aktivnostima; s odgojiteljima ukrašavala veliku jelku u atriju vrtića, prigodno ukrašavali svoje skupine,  sijali pšenicu uoči sv. Lucije, ostavili sijeno za njenog magarčića, izrađivali čestitke, pjevali pjesmice i pripremali božićne priredbe za roditelje, djedove, bake i sve naše prijatelje.

Nakon priredbi, djecu je posjetio najdraži gost – Djed Božićnjak.  Svako dijete je dobilo prigodni poklon.  Djedici smo poželjeli sretan Božić i Novu godinu i da nam sljedeće godine opet dođe.

Za kraj ovog divnog mjeseca, djeca su imala priliku gledati lutkarski mjuzikl „Novogodišnji poštar“ u izvedbi „Studia Suncokret“.

Osim raznovrsnih aktivnosti blagdanske tematike za djecu, održale su se i prigodne kreativne radionice za roditelje. Izrađivali su maštovite ukrase za naš vrtić i svoj dom, a  sa sobom su ponijeli vrijedno iskustvo i dobru volju. Hvala svim našim roditeljima na suradnji i odazivu.